Український закон №3230-ІХ вводить поняття "активний споживач", розширюючи можливості споживачів електроенергії. Цей статус можуть отримати як побутові, так і непобутові споживачі, включаючи комунальні заклади, енергетичні кооперативи та бізнес.

Критерії отримання статусу активного споживача:

  1. Укладання договору постачання енергії: При укладанні договору з гарантованим покупцем або постачальником універсальних послуг про продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом або укладанні договору купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва.

  2. Встановлення генеруючих установок: Встановлення установок зберігання енергії для участі у ринку допоміжних послуг, надання послуг з балансування та купівлі-продажу електроенергії.

Обмеження та втрата статусу:

  • Споживач втрачає статус активного, якщо потужність його генеруючих установок перевищує 1 МВт і обсяг відпущеної електроенергії до мережі становить більше 50% від загального споживання.
Особливості та вимоги технічної реалізації:

  • Встановлення потужності генеруючої установки не повинно перевищувати величину, дозволену для приєднання до електричної мережі.
  • Споживачі мають право приєднувати до своїх мереж генеруючі установки сторонніх осіб, але з обмеженнями щодо потужності.
Оплата та відпуск електроенергії:

  • Вартість відпущеної електроенергії зараховується на особовий рахунок споживача згідно з правилами роздрібного ринку електроенергії.
  • Дозволена потужність електроустановок для відпуску не може перевищувати 50% від загальної потужності електричної мережі споживача.
Отримання статусу активного споживача дозволяє використовувати електроенергію більш ефективно та стати активним учасником ринку енергії. Важливо дотримуватися вимог технічної реалізації та умов, які встановлені законодавством.

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

Made on
Tilda